Aktualności

July 6, 2018

Azjatycki rynek piękności

1. Tradycja i natura

Zrównoważone, naturalne i organiczne piękno było dużym trendem na targach Cosmoprof Asia 2017 z nową halą dedykowaną markom Natural & Organic .

Popyt konsumpcyjny na kosmetyki naturalne rośnie silnie w regionie Azji i Pacyfiku. Wiele z wielu marek australijskich i nowozelandzkich wystawiających się w Cosmoprof Asia opiera się na naturalności jako kluczowym czynniku sukcesu, szczególnie w segmentach opieki nad dziećmi, pielęgnacji słońca i pielęgnacji skóry. Tajscy wystawcy próbują grać w tę samą grę ..

W Chinach, w kontekście szybkiej industrializacji i urbanizacji, ale także z powodu kolejnych skandali związanych ze zdrowiem, zainteresowanie produktami naturalnymi - postrzeganymi jako zdrowsze - łączy się z pewną nostalgią wobec mądrości przodków, a tym samym korzyścią dla produkty, które czerpią inspirację z tradycyjnej medycyny chińskiej i / lub farmakopei .

Zauważmy również, że rozwój halalowych kosmetyków w regionie jest częściowo związany z poszukiwaniem produktów postrzeganych jako bardziej naturalne, jednak waga tych krajów muzułmańskich - takich jak Indonezja - również przyczynia się do rozwoju tej oferty.

2. Maski

Zgodnie z najnowszymi badaniami Mintel , region Azji i Pacyfiku stanowił 76% wszystkich uruchomień globalnej maski arkuszowej w 2016 r., Następnie Europa (16%) i USA (8%). Produkt jest obecnie częstym elementem rutynowej pielęgnacji skóry wielu konsumentów.

W Cosmoprof Asia maski kosmetyczne były wszędzie i każdego rodzaju (hydrożel, maska ​​arkuszowa, bio celuloza, plaster fil). Koreańska marka The Oozoo , na przykład, zaprezentowała swoje nowe maski Fresh Capsule, które utrzymują wrażliwe składniki aktywne w hermetycznej kapsułce chroniącej ich integralność aż do użycia przez konsumentów. Maseczki kosmetyczne są dostępne, aby zaspokoić zapotrzebowanie na określony obszar twarzy (nos, podbródek, policzki, oczy, usta). Szybko rośnie także oferta męskich masek, zwłaszcza z koreańskich marek.

3. Prestiżowe marki

Ich pragnienie „nieskazitelnej skóry” skłoniło azjatyckie kobiety do rozwoju jako najlepszych na świecie „samouczących się” konsumentów, wierzących w skuteczność produktu i znaczenie inwestowania w produkty do pielęgnacji skóry i kosmetyki. Według Euromonitor International , spowodowało to rutynową ekspansję pielęgnacji skóry w regionie, z liczbą przedmiotów sięgającą aż 10 i wzmocniło segment premium do pielęgnacji skóry .

W Chinach ten trend w dużej mierze przyniósł korzyści prestiżowym markom importowanym z Japonii, Korei, Francji lub Stanów Zjednoczonych. Trend ten został wzmocniony przez znaczenie handlu elektronicznego, który ułatwił dostęp do produktów.

4. Zanieczyszczenie miast

Od początku 2010 r. Liczba produktów do pielęgnacji skóry z roszczeniami przeciw zanieczyszczeniom stale rośnie w Azji, gdzie trend pojawił się przed rozprzestrzenieniem się na cały świat .

Konsumenci coraz częściej szukają zdrowszego, szczęśliwszego i bardziej zrównoważonego życia. Chcą antidotum na miejskie zatory i zanieczyszczenie środowiska, a także bardziej ekologiczne, przyjazne ludziom miasta ”- powiedział Matthew Crabbe, dyrektor ds. Badań w regionie Azji i Pacyfiku w Mintel.

5. Konkurencja męska

Znaczenie rynku opieki zdrowotnej dla mężczyzn jest kolejnym, który przyciąga wzrok, odwiedzając takie show jak Cosmoprof Asia.

Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Radę Rozwoju Handlu w Hongkongu , 63 procent chińskich konsumentów produktów kosmetycznych przyznaje się do stosowania mleczka oczyszczającego, balsamu lub kremu do twarzy. Dane demograficzne pokazują również, że polityka jednego dziecka w połączeniu z preferencją chińskich rodziców dla chłopców doprowadziła do narodzin od 25 do 30 milionów więcej mężczyzn niż kobiet w ciągu ostatnich 30 lat. Wielu Chińczyków nigdy się nie ożeni! Konsekwencją jest zwiększona uwaga mężczyzn na ich wygląd. Z innych powodów (długość służby wojskowej opóźniającej wejście na rynek pracy) to samo zjawisko obserwuje się w Korei.

Szczegóły kontaktu