Aktualności

March 15, 2019

Ekoinnowacje w opakowaniach kosmetycznych

Wpływ opakowania produktu na środowisko jest prawdziwy i ponury. Przemysł kosmetyczny, kładąc nacisk na estetykę, od dawna jest znaczącym dostawcą odpadów z tworzyw sztucznych, które rozkładają się nawet do 1000 lat. Na szczęście wszystko nie jest stracone. Nowe pokolenie konsumentów i przedsiębiorstw przyczynia się do rozwoju opakowań przyjaznych dla środowiska. Oto kilka produktów, które napędzają trend ekologicznych opakowań dla lepszego jutra.

Cały element kompaktowy, w tym górna płyta, pokrywa i podstawa, są w całości wykonane z ekowoodu składającego się z ligniny (włókna drzewnego), celulozy i wosków roślinnych. To wyjątkowe kompaktowe starzenie się jak naturalne drewno i jest w stanie wytrzymać do 120 stopni. Jest w pełni biodegradowalny, co daje lepszy ślad niż inne materiały żywiczne powszechnie stosowane w przemyśle, w tym materiały pochodzące z recyklingu. Poza tym jego proces produkcyjny ma mniejsze zużycie energii.

z butelkami PLA z otrębami ryżowymi . Wewnętrzna warstwa butelki jest wykonana z polietylenu (PE), podczas gdy zewnętrzna warstwa z otrębów ryżowych i kwasu polimlekowego (PLA), co nadaje gotowemu produktowi naturalny brązowawy kolor zbliżony do koloru otrębów ryżowych.

Szczegóły kontaktu